Наші контакти

м. Львів, Україна

вул. Опришківська 3  

  +38 (063) 964 22 11

  +38 (098) 552 96 42

  • YouTube - серый круг
  • Facebook - серый круг
  • LinkedIn - серый круг

© 2007 Chinchilla Real Fur. Все права защищены

Умови утримання хутрових шиншил

На створення умов, які максимально відповідають потребам тварин, не можна жаліти ні сил, ні коштів. Перед вами постійно повинно стояти питання: « Як я повинен облаштувати приміщення, щоб шиншила почувала себе добре? », так як ви виступаєте в ролі творця умов. Тільки в Ваших руках здоров'я тварин, оскільки саме Ви їх їм створюєте. Ваші результати і успіх справа ваших рук.

Приступаємо безпосередньо до короткого опису умов, які ми створюємо тваринам на фермах.

Перше питання, що стоїть перед фермером – де утримувати звірка?

Для ферми підходять цегляні або дерев'яні приміщення. Для розведення годяться також горища, і металеві приміщення (гаражі і т.д.) лише при умові, що в них будуть працювати кондиціонери (влітку), а взимку (обігрівачі), в зв'язку з нагріванням в літній період і низькою температурою взимку.

У приміщеннях завжди має бути: Сухо! Чисто! Оптимальна температура! Необхідне освітлення! Свіже повітря!

На першому місці - сухість в приміщенні. Шиншила в природі живе в кам'янистих пустелях, де вологість повітря більше 30% - подія рідкісна, тому в нашому приміщенні ми повинні створити наближені умови цій цифрі.

Ніяких додаткових заходів по осушенню повітря ми не застосовуємо. Вологість підтримується природним чином в межах 50-80% , що для шиншил є задовільною. Але ми завжди повинні пам'ятати, що чим сухіше, тим краще. Кожна ферма обов'язково повинна мати звичайний побутовий гігрометр, який вимірює вологість і допомагає її контролювати.

На фермі де знаходяться шиншили завжди має бути чисто. Перед тим як завозити сім'ї шиншил в приміщення, бажано заздалегідь при можливості стіни і стелю побілити гашеним вапном. Цим досягається не тільки охайність в приміщенні, але головне проводиться прекрасна дезінфекція приміщення. Стіни і стеля можуть бути також пофарбовані фарбою для житлових приміщень.

Підлога в приміщенні найбрудніша частина приміщення. Найкращі покриття з лінолеуму, плитки або дерева. В принципі підлога може бути з будь-якого матеріалу, проте він в будь-якому випадку повинен забезпечувати вологе, а не мокре прибирання, так як ми через день проводимо протирання підлоги вологою ганчіркою, змоченою у воді з додаванням спеціалізованого дезінфектора. Підвищена вологість після прибирання неминуча, але й не страшна, так як короткочасна.

Чисте, охайне приміщення, вселяє впевненість в успіху справи, але ми на цьому не зупиняємось. У понятті « чисто » ми вкладаємо також всі розумні та для всіх доступні заходи гігієни, чисто «людські» і відомі Вам. Йдете до тварин – помийте руки. Майте окреме взуття та одяг для роботи з тваринами. Окремим повинен бути і інвентар для прибирання: відро, швабра, віник, ганчірка і т.д. На вікнах або хвіртках для провітрювання, обов'язково повинна бути сітка від мух і комарів.

Перед входом в приміщення необхідно мати вологий килимок, оброблений дезінфекційним розчином. Приміщення, в яких будете утримувати тварин або зберігати корми та інший інвентар, повинні бути захищені від мишей, щурів і тарганів.

У наших тварин завжди сухо і чисто. Потрібно подбати також про температуру в приміщенні. Якою вона має бути? Оптимальна температура для шиншили 15-18 градусів. Взимку ми підтримуємо її в межах 14-16 градусів, але не нижче, сама по собі шиншила не боїться низьких температур, але якщо в приміщенні є племінні самочки в яких можуть з'явиться малюки в будь який момент, то краще зниження не допускати щоб новонароджені малюки не застудилися або не замерзли. Влітку температура не повинна перевищувати 25-26 градусів, так як при температурі вище 30 градусів шиншила може загинути в результаті теплового удару.

 

Бажано щоб в приміщенні було природнє освітлення (вікна). Якщо приміщення не має вікон, то освітити його можна, встановивши лампи денного світла. Вони економні і світло їх наближене до природнього. Рекомендуємо щоб на один квадратний метр було 5-8 люкс. Включати його потрібно вранці, а вимикати ввечері, поділивши добу, приблизно на 12 годину дня і 12 години ночі.

Вдень шиншили сплять ось і влаштуйте їм цей день. Якщо є вікна, то додаткове освітлення на день влаштовувати немає необхідності. В такому випадку додаткове світло (лампа) необхідна Вам для комфортної роботи в приміщенні тільки ввечері, під час догляду за шиншилами. Небажане також потрапляння на тварин прямих сонячних променів через вікна, в такому випадку краще мати штори або жалюзі. Промені сонця будуть просто заважати спати тваринам і додатково їх нагрівати, особливо влітку.

 

Тепер поговоримо про дуже важливий момент, на який потрібно звертати увагу – свіже повітря.

Ви повинні пам'ятати, що жодна тварина, ні в які часи, живучи на природі, ніколи не дихала поганим, несвіжим повітрям і аміаком. Завжди їх притулки, норки і т.д. забезпечували ту ступінь чистоти повітря, яка гарантувала їм нормальне життя. Якщо в норі або дуплі погано, то звір там і не оселиться. Ми ж з вами створюємо умови для тварин, і вони повинні бути комфортними для них.

Де немає свіжого повітря, там можуть жити тільки хвороби, бактерії і грибки. Щоб тварина не з'їла, без кисню і свіжого повітря ніщо в організмі засвоєно бути не може. Звідки має братися свіже повітря? Звичайно ж через вікна або вентиляцію.

Приплив свіжого повітря з вулиці найпростіше забезпечити за допомогою відкритих вікон (при їх відсутності потрібна примусова вентиляція для подачі повітря), а забір повітря за допомогою витяжки. Бажано мати два короби – повітряного збірника. Один під стелею, а інший на рівні підлоги, так як пари аміаку, що містяться в сечі шиншил, скупчуються внизу приміщення.

Тепер ви знаєте яким має бути приміщення для шиншил – сухим, чистим, теплим, з хорошою вентиляцією і правильно освітленим.

Дуже коротко про головне:

  • Тримати тварин лише в приміщенні.

  • В приміщенні завжди сухо, чисто і тепло.

  • В приміщенні завжди свіже повітря.

  • При високій щільності тварин, в приміщенні обов'язково повинна бути вентиляція.

  • В приміщенні, в якому вирощують шиншил повинен бути термометр і гігрометр.

  • На 2 кв. м. - розміщуються 20 шиншил (4 сім'ї) з урахуванням проходів між клітками.